70 pp(Pleszew)-poszukuje poległych zołnierzy

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Gebi

70 pp(Pleszew)-poszukuje poległych zołnierzy

Post autor: Gebi » wt kwie 08, 2008 12:37 am

Interesuje sie 70 pp(Pleszew)!!!. Zwłaszcza poległymi w bitwie nad Bzurą, poszukuje wszelkich informacji- zwłaszcza życiorysy, zdjęcia, pamiątki-wszelkie informacje. Posiadam ok 230 nazwisk poległych-wiekszosc gróbow udało mi sie odnaleźć i sfotografować - są to cmentarze na terenie byłej b. n. Bzurą (Łęczyca, Modlna, Iłow, Rybno itd...)

kosiarz

Re: 70 pp(Pleszew)-poszukuje poległych zołnierzy

Post autor: kosiarz » pn lis 16, 2009 10:03 pm

Witam! Ja również poszukuję informacji na temat stryja mojego ojca, który służył w 70 pułku piechoty w Pleszewie. Jakub Cichoń (chociaż właściwie w posiadanej przeze mnie legitymacji towarzystwa gimnastycznego "Sokół" z 1932r. imię pisane było przez "ó"), syn Franciszka, ur. 5 lipca 1915r. Posiadam też jego zdjęcie w mundurze z naszywką na rękawie "dobry celowniczy ckm" lub "bardzo dobry celowniczy ckm". Trudno mi stwierdzić to dokładnie ponieważ naszywka nie jest widoczna w całości. Na mundurze przypięta odznaka POS. Poszedł na wojnę i ślad po nim zaginął. Jeśli w swoich zbiorach posiada Pan jakieś informacje na ten temat proszę o kontakt pod nr gg 10554179 lub email kosiarz4@op.pl

ODPOWIEDZ