Czy Kampania Wrześniowa była do wygrania?

Spekulacje i hipotezy dotyczące alternatywnych przebiegów wydarzeń oraz wszystkie inne tematy historyczne, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach forum.
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz mar 15, 2009 8:11 pm

lipek11 pisze:Tak przeczytałem w książce Edmunda Kosiarza "flota Białego Orła"marynarzy wezwano na okręty rozkazano czekać na nowe rozkazy.Były dwa plany walki "Worek" i "Pekin" i okręty takie jak :Błyskawica,Grom, Burza oraz okręty podwodne :orzeł,sęp i Ryś. plan Worek został wykonany na okrętach podwodnych a Pekin na niszczycielach.Rozumiesz teraz Horus :?:
Teraz to już całkiem się pogubiłem. Co ma plan "Worek" z wysłaniem okrętów do Anglii? I co się stało z "Wilkiem" i "Żbikiem"?

Woj

Post autor: Woj » ndz mar 15, 2009 9:15 pm

Horus pisze: Teraz to już całkiem się pogubiłem. Co ma plan "Worek" z wysłaniem okrętów do Anglii?
Ależ nico. Po prostu jeden z dyskutantów coś kiedyś przeczytał - ale nie bardzo pamięta co tak naprawdę w tej lekturze było. :wink:

LESZEK

Post autor: LESZEK » ndz mar 15, 2009 10:06 pm

lipek11 pisze:Tak przeczytałem w książce Edmunda Kosiarza "flota Białego Orła"marynarzy wezwano na okręty rozkazano czekać na nowe rozkazy.Były dwa plany walki "Worek" i "Pekin" i okręty takie jak :Błyskawica,Grom, Burza oraz okręty podwodne :orzeł,sęp i Ryś. plan Worek został wykonany na okrętach podwodnych a Pekin na niszczycielach.Rozumiesz teraz Horus :?:
A weź Ty kolego jeszcze raz przeczytaj, to co niegdyś już czytałeś. Tym razem ze zrozumieniem.
A po drugie proszę o stosowanie zasad pisowni polskiej.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz mar 15, 2009 10:42 pm

A tak chciałem żeby lipek 11 sam do tego doszedł.

SoliderfromPoland

Post autor: SoliderfromPoland » pn mar 16, 2009 7:24 pm

może to już było ale moim zdaniem NIE powinniśmy bronić 500 ludzmi byle jakiej wsi tylko mi9ejsca kluczowe wg. mnie Śląsk-bo z tąd pochodzę :) i był b.dobrze uprzemysłowiony, Lwów, Gdańsk ,Warszawa,Narew, (w grę wchodzi obrona na na Odrze)....pozatym każde miejsce gdzie wojsk nie było(polskich) wysadzać mosty, podkładać miny itp.

LESZEK

Post autor: LESZEK » pn mar 16, 2009 8:04 pm

SoliderfromPoland pisze:może to już było ale moim zdaniem NIE powinniśmy bronić 500 ludzmi byle jakiej wsi tylko mi9ejsca kluczowe wg. mnie Śląsk-bo z tąd pochodzę :) i był b.dobrze uprzemysłowiony, Lwów, Gdańsk ,Warszawa,Narew, (w grę wchodzi obrona na na Odrze)....pozatym każde miejsce gdzie wojsk nie było(polskich) wysadzać mosty, podkładać miny itp.
:shock: ...zwłaszcza ta Odra....
A nie lepiej było rozbudować cytadelę brzeską, tam zamknąć się z wojskiem i bronić do upadłego? :wink:

Woj

Post autor: Woj » pn mar 16, 2009 8:40 pm

LESZEK pisze: :shock: ...zwłaszcza ta Odra....
A mnie się bardziej obrona Gdańska podoba! :lol:

LESZEK

Post autor: LESZEK » pn mar 16, 2009 8:44 pm

Woj pisze:
LESZEK pisze: :shock: ...zwłaszcza ta Odra....
A mnie się bardziej obrona Gdańska podoba! :lol:
Obstaję za Odrą. Ognisko walk odsuwa się jak najdalej od naszej granicy :lol:

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn mar 16, 2009 9:45 pm

LESZEK pisze:
Woj pisze:
LESZEK pisze: :shock: ...zwłaszcza ta Odra....
A mnie się bardziej obrona Gdańska podoba! :lol:
Obstaję za Odrą. Ognisko walk odsuwa się jak najdalej od naszej granicy :lol:
Ja w tym nic dziwnego nie widzę. Amerykańskie biura podróży przekonywały swojego czasu żeby zrezygnować z wycieczek do Polski, gdyż tuż za granicą, w Kosowie trwa wojna więc rejon jest bardzo niebezpieczny.
Nie wiedziałem że u mnie tak słabo z geografią.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » pn mar 16, 2009 9:53 pm

Woj pisze:
LESZEK pisze: :shock: ...zwłaszcza ta Odra....
A mnie się bardziej obrona Gdańska podoba! :lol:
Może Częstochowa...

ODPOWIEDZ