Rekonstrukcja

Informacje, ogłoszenia i pytania dotyczące rekonstrukcji historycznych, zlotów militarnych, imprez historyczno-rocznicowych, spotkań, wykładów, wystaw muzealnych i innych wydarzeń nawiązujących do II RP i II wojny światowej.
qrak

Post autor: qrak » wt mar 11, 2008 10:36 pm

Część używa aluminium, część nie_aluminium ;)

kurbat

Post autor: kurbat » śr mar 19, 2008 9:48 am

Melduje się strzelec rekrut, 73 pp, IV batalion, Grupa Operacyjna Śląsk.
Powiem krótko, quark ma rację ;)

Hobby dla wytrwałych i ambitnych (pieniądze zawsze się znają jak ktoś chce na serio), zbieractwo i łowiectwo oporządzenia bywa czasem strasznie nużące.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » śr mar 19, 2008 12:35 pm

Powiem krótko, quark ma rację
Qrak
Quark jakoś mi pachnie Star Trekiem.

gonczor

Post autor: gonczor » czw mar 27, 2008 11:12 pm

Takie pytanko ogólne. Chce się na asg wyróżnić i myślę o zrobieniu polskiego żołnierza. Ktoś mógłby polecić stronę z mundurami i wyposażeniem oprócz mundury-historyczne

qrak

Post autor: qrak » czw mar 27, 2008 11:57 pm

Zależy czy chcesz robić rekonstrukcję czy po prostu klimatycznie umundurować się na ASG.
Jeśli to pierwsze to jest w kraju kilku krawców robiących dobrej jakości mundury. Oporządzenie też robi kilku wykonawców (można znaleźć chociażby na allegro) lub firmy (np. repliki.com). Resztę rzeczy to po prostu zbieranie po różnych okazjach, aukcjach itp.

Jeśli drugi wariant to mundur KBW, spodnie podchorążych i kilka innych ersatzów.

Z tego co wiem to nie ma replik ASG broni używanej przez WP (Mausery Tanaki czy innych firm są replikami kar.98k).

gonczor

Post autor: gonczor » pt mar 28, 2008 8:10 pm

Wiesz nie sądzę, żeby ktoś aż do tego stopnia na asg przyglądał się mojej replice. Niemieckie Mausery nie różniły się od naszych do tego stopnia żebym nie mógł ich zabrać. Dla przykładu teraz mam kurtkę-podsróbkę tego co nasza armia używa obecnie. Byleby był ten sam nadruk.
Dzięki za informacje :D

MarcinG

Post autor: MarcinG » pt kwie 18, 2008 10:21 pm

Co od wyposazenia, to jakie powojenne elementy ekwipunku WP nadają się do rekonstrukcji?

qrak

Post autor: qrak » śr kwie 23, 2008 12:14 pm

- tornister wz.33/50
- manierka (ale ma kiepski gwint i moze przeciekać)
- hełm 31/50
- baaaardzo wczesne koce LWP (zielone, nie szare)
- menażka z lat 40-50
- wczesny niezbędnik

EDIT:
- stary pas główny i troki (zszywane, nie nitowane)

MarcinG

Post autor: MarcinG » pn cze 02, 2008 11:02 am

qrak pisze:- menażka z lat 40-50
A co z późniejszymi menażkami? Zauważyłem że kształtem wcale się nie różnią od tych przedwojennych.

qrak

Post autor: qrak » pn cze 02, 2008 5:00 pm

Różnią. Już pomijając fakt, że powojenne są aluminiowe to te późniejsze (lata 60-80) mają równe części składowe. W przedwojennych i wczesnych powojennych kociołek jest głębszy.

ODPOWIEDZ