Rekonstrukcja

Informacje, ogłoszenia i pytania dotyczące rekonstrukcji historycznych, zlotów militarnych, imprez historyczno-rocznicowych, spotkań, wykładów, wystaw muzealnych i innych wydarzeń nawiązujących do II RP i II wojny światowej.
MarcinG

Post autor: MarcinG » śr wrz 24, 2008 10:34 pm

A czy taki chlebak nadaje się do rekonstukcji wrześniowego piechura? Bo coś mi się wydaje że trzeba go najpierw przerobić
Obrazek

qrak

Post autor: qrak » sob paź 11, 2008 6:40 pm

Jest to chlebak czechosłowacki. Są osoby, które po przeróbce używają go jako nasz wz.26. Można go przy dużym samozaparciu przerobić.

Poniżej oryginalny chlebak wz.26 Różnice aż nadto widoczne :wink:

Obrazek

Powinien być jeszcze brezentowy pasek z klamrą regulującą długość, zakończony metalowymi karabińczykami

qrak

Post autor: qrak » czw paź 16, 2008 6:00 pm

W dniach 12-14 września Stowarzyszenie Historyczne "Cytadela" odbyło marsz przez Puszczę Kampinowską szlakiem przebijających się do Warszawy jednostek Armii Poznań i Armii Pomorze. Poniżej krótka galeria zdjęć z owego przedsięwzięcia:

http://www.cytadela.aplus.pl/archiwum/52/relacja52.htm

Moim zdaniem jest to fantastyczna forma rekonstrukcji. I jakże inna od tego co do tej pory było (czyli "bitwy" na spłachetku pola z użyciem ton sprzętu i pirotechniki). Tutaj czuje się tamta epokę (proszę zwrócić uwagę, że niema ani jednego "współczesnego" przedmiotu). Uczestnicy marszu mieli na sobie i ze sobą tylko to co polski żołnierz owych dni roku pamiętnego.

Co reszta forumowiczów sądzi o takiej formie rekonstrukcji?

Tiget

Post autor: Tiget » czw paź 16, 2008 7:44 pm

Jeśli chodzi o mnie to jest to forma, która najbardziej by mi odpowiadała... Jednakże niestety nie mam pieniędzy żeby zakupic sprzęt ; /

Ingen175

Post autor: Ingen175 » czw paź 16, 2008 9:20 pm

Witam, mam 16 lat na swym młodym?(może jednak nie tak młodym) karku i zamierzm zabrać się za kompletowanie wyposażenia i uzbrojenia żołnierza z 1939 roku.
I tu moja prośba do osób niech podadzą dokładny spis minimalnych rzeczy potrzebnych do rekonstrukcji. W ogóle jak to jest z kompletowaniem wyposażenia, czy każdy zbiera do stopnia który mu się podoba czy w takiej grupie rekonstrukcyjnej jest podział.
I tu drugie pytanie - zna ktoś jakieś grupy rekonstrukcyjne z Warszawy i okolic ??? Daleko jedzić nie mam czasu , chyba że w wakacje ale do tych daleko.
Pozdrawiam

qrak

Post autor: qrak » pt paź 17, 2008 5:08 am

Ingen175, zapraszam na stronkę www.cytadela.aplus.pl. a także do przejrzenia forum stowarzyszenia. Tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.

Ingen175

Post autor: Ingen175 » pt paź 17, 2008 2:41 pm

Wielkie dzięki =) ale gdzie to wszystko moge kupić, orzełki czy guziki to na allegro ale porządny mundur czy buty nie wspominając o plecaku to skąd wytrzasnąć????
Fajnie, ale jak to ze sprzętem , czy już wstępując muszę coś mieć ?????

qrak

Post autor: qrak » pt paź 17, 2008 3:01 pm

Kopii plecaka nigdzie nie dostaniesz bo takowych nikt nie robi (jest bodajże jedna sztuka zrobiona przez właściciela na własny użytek).
Mundur u krawca. Buty u szewca (tudzież jako tańszy zamiennik trzewiki KRWP).
Fajnie, ale jak to ze sprzętem , czy już wstępując muszę coś mieć ?????
Wszystko jest napisane w statucie.

Ingen175

Post autor: Ingen175 » pt paź 17, 2008 8:51 pm

Czyli co mam przykładowo iść do szewca niech mi pan wykona takie buty, pokazuję zdjęcie, podbite , tak ???
Raczej mało to realistyczne, każdy szewc się tego podejmie ??
A skąd owijacze np. ??
Nie ma sklepów w necie ??Widziałem jeden z paskami i innymi tego typu bajerami .

qrak

Post autor: qrak » sob paź 18, 2008 3:07 pm

Ingen175 pisze:Czyli co mam przykładowo iść do szewca niech mi pan wykona takie buty, pokazuję zdjęcie, podbite , tak ???
Spokojnie. Buty, mundury, ekwipunek wykonujemy u sprawdzonych wykonawców, którym dostarczono odpowiednie materiały i którzy mają już doświadczenie w tej materii.
Ingen175 pisze:A skąd owijacze np. ??
Np. od krawca.
Ingen175 pisze:Nie ma sklepów w necie ??Widziałem jeden z paskami i innymi tego typu bajerami .
Są. Linków nie podam bo byłaby to reklama, a to chyba niezbyt zgodne z regulaminem tego forum,. A po drugie nieładne ;)

Widziałem, że odezwałeś się na forum Cytadeli. Proponuję więc dalszą dyskusję na temat: "skąd wziąć sprzęt do rekonstrukcji", przenieść tam. Nie widzę sensu dublować tematów.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ