Rocznica bitwy pod Barakiem - Szydłowiec 7-8.09.2008

Informacje, ogłoszenia i pytania dotyczące rekonstrukcji historycznych, zlotów militarnych, imprez historyczno-rocznicowych, spotkań, wykładów, wystaw muzealnych i innych wydarzeń nawiązujących do II RP i II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jako
Marszałek
Marszałek
Posty: 293
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:27 pm

Rocznica bitwy pod Barakiem - Szydłowiec 7-8.09.2008

Post autor: Jako » pn lip 21, 2008 2:03 pm

Starosta Szydłowiecki, Burmistrz Miasta Szydłowca, Rada Powiatu w Szydłowcu, Rada Miejska w Szydłowcu mają zaszczyt zaprosić w dniach 7 i 8 września do Szydłowca i Baraku na uroczystości z okazji
6 9 R O C Z N I C Y B I T W Y P O D B A R A K I E M
z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza

Patronat honorowy:
Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
ppłk SG Leszek Elas – Komendant Główny Straży Granicznej

Program uroczystości:

07.09.2008 r.
19:00 – Cmentarz Parafialny w Szydłowcu – Kwatera Wojenna
Apel Poległych i Modlitwa za Obrońców Ojczyzny – żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r., z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej i werblistów Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej; złożenie wieńców na mogiłach Żołnierzy Września 1939 r.

08.09.2008 r.
9:30 – Zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szydłowcu pl. Marii Konopnickiej 7;
9:45-10:15 – Koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza;
10:15 – Przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji i orkiestry ul. Radomską, do Kościoła p.w. św. Zygmunta w Szydłowcu;
10:30-11:30 – Msza św. w intencji Poległych Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i Wojska Polskiego;
11:30 – Przejazd do Baraku pod Pomnik Żołnierzy Września – parking leśny;
ok. 12:00 – Rozpoczęcie uroczystości patriotycznych z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej
i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza; złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych;
ok. 13:30 – Zakończenie uroczystości w Baraku.

ODPOWIEDZ