"Było nie mineło" cykl programów Adama Sikorskiego

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
invictus

"Było nie mineło" cykl programów Adama Sikorskiego

Post autor: invictus » ndz lut 03, 2008 6:37 pm

Wrzucam linki do odcinków, które znalazłem w sieci.

Poszukiwania Polskich tankietek zakopanych we wrześniu na Lubelszczyźnie.

http://krisstof81.wrzuta.pl/film/kNlCwX ... 2-09-07__1
http://krisstof81.wrzuta.pl/film/zEbTfZ ... 2-09-07__2

oraz

"Powrót" - Materiał o 5 działach Wojska Polskiego zdobytych w czasie kampanii wrześniowej przez Niemców i przekazanych Finom do obrony przed bolszewikami. Znalazły się w stanie wręcz idealnym w fińskich magazynach wojskowych. Wracają do Polski.

"Ojczyzna to groby i bohaterowie" temat powstania styczniowego

"Morderca z Ludmiłówki" materiał o dowódcy Gwardii Ludowej, który wymordował wrześniowych żołnierzy pochodzenia żydowskiego ukrywających się w okolicach wsi Ludmiłówka.

http://krisstof81.wrzuta.pl/film/6Srh7B ... nie_minelo

Piter35

Post autor: Piter35 » czw mar 20, 2008 4:10 pm

Bardzo fajny, programik. Szkoda tylko że tak niechlujnie puszczany i zapominany

invictus

Post autor: invictus » pn mar 24, 2008 2:15 pm

Nie potrafię sobie poradzić ze ściągnięciem tych odcinków ale podobno inni to jakoś robią... wiec może ktoś bardziej obstukany mi podpowie bo chętnie zobaczę te odcinki.

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=6017

strabek

Post autor: strabek » pn mar 24, 2008 8:29 pm

Rzeczywiście program jest dobry staram się oglądać regularnie w sobotę na TVP INFO, ostatnio program „Było nie mineło” jest przerywany lub nie jest nadawany wcale, co jest bardzo denerwujące.
Chociaż program jest regionalny jest dobry powinien być nadawany bardziej regularnie.

Mam pytanie czy program „Było nie mineło” ma swoją stronę :lol:

Piter35

Post autor: Piter35 » pn mar 24, 2008 10:08 pm

Chyba nie. Szukałem strony ale żadnej nie znalazłem, aż dziw bo strona internetowa to teraz podsatawa.

invictus

Post autor: invictus » wt mar 25, 2008 1:02 am

Czytałem jakiś czas temu odpowiedz moderatora na podobne pytanie, które padło na stronie TVP3. Nie ma takiej strony i raczej nie będzie, trudno też znaleźć archiwalne odcinki.

Co do samego programu to nie jest jakiś tam super rewelacyjny szczególnie z uwagi na samego autora, który średnio się sprawdza w tej roli prowadzącego. Ciekawe są natomiast tematy (miejsca) szkoda tylko, że prawie zawsze nic z nich nie wynika.

Czesław

Post autor: Czesław » wt kwie 15, 2008 7:27 am

Co prawda to prawda Sikorski jest ciut wkurzający, swoją drogą od czasów gdy z anteny TVP 1 zniknęły Sensacje XX wieku, to nie ma czego oglądać (mówię o pechowcach nie mających satelity)

strabek

Post autor: strabek » wt kwie 15, 2008 1:21 pm

„BYŁO NIE MINĘŁO” jest teraz jedynym cyklicznie nadawanym programem o tematyce historycznej przez TVP na kanałach ogólno dostępnych przez zwykłą antenę. TVP HISTORIA też nie spełnia jak na razie moich oczekiwań. Programy są bardzo często powtarzane do ich produkcji wykorzystywane są archiwalne programy. Oczekiwałem raczej całkowicie nowych programów i filmów lub powtórzenia starych cykli w całości. :lol:

MatriX

Odp

Post autor: MatriX » czw kwie 17, 2008 2:43 pm

Kolega mówił,iz ma problem z pobraniem filmu. To zajmuje około 33mb. Jest podany link. Trzeba na niego kliknąć,poterm wpisać w okno przeglądarki: zrzuta.eu , potem pojawi się strona główna i okienko na link.
Trzeba go tam wkleić i kliknąć pobierz. Po kilku sekundach pojawi się link i napis ( Download script:.............. ) i pobiera się!

Do tematu. Program " Było nie minęło" do 3 września ubiegłego roku był emitowany 5 razy w tygodniu! W Poniediałek i czwartek na TVP3 oraz odcinki powtórkowe na TVP Polonia.Szkoda że teraz jest tylko raz w tygodniu,w sobotę o10:00 i to nie zawsze bo to TVP info przerywa :/

platon

Re: "Było nie mineło" cykl programów Adama Sikorskiego

Post autor: platon » wt lis 17, 2009 12:25 pm

proponuję zajżeć do youtube. Niestey od 4 miesięcy nie ma nowych programów

ODPOWIEDZ