Gdzie zaczęła się wojna?

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
Piter35

Post autor: Piter35 » pn mar 24, 2008 2:37 pm

LOL. Się grzecznie zapytałem. Chcecie cytat z książki? Proszę bardzo -
"W dniu 31 sierpnia około godz. 20 niemieccy dywersanci dowodzeni przez Sturmbanfurera SS Helmuta Naujocksa, zaatakowali budynek radiostacji niemieckiej w Gliwicach, wysyłając w eter po polsku wezwanie do powstania, wymordowania Niemców i marszu na Wrocław. Na terenie radiostacji pozostawiono zwłoki jednego z "napastników" w mundurze żołnierza polskiego, co miało być dowodem agresywnych zamiarów Polski i uzasadnić planowany atak na nasz kraj". Rafał Korbal " Polacy na frontach II wojny światowej.

I proszę nie kwestionować mojego wieku, bo czytać jeszcze umiem, to że nie jestem pełnoletni nie oznacza że to co napisze jest wyssane z palca.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » wt mar 25, 2008 7:04 pm

Piter35 pisze:LOL. Się grzecznie zapytałem. Chcecie cytat z książki? Proszę bardzo -
"W dniu 31 sierpnia około godz. 20 niemieccy dywersanci dowodzeni przez Sturmbanfurera SS Helmuta Naujocksa, zaatakowali budynek radiostacji niemieckiej w Gliwicach, wysyłając w eter po polsku wezwanie do powstania, wymordowania Niemców i marszu na Wrocław. Na terenie radiostacji pozostawiono zwłoki jednego z "napastników" w mundurze żołnierza polskiego, co miało być dowodem agresywnych zamiarów Polski i uzasadnić planowany atak na nasz kraj". Rafał Korbal " Polacy na frontach II wojny światowej.

I proszę nie kwestionować mojego wieku, bo czytać jeszcze umiem, to że nie jestem pełnoletni nie oznacza że to co napisze jest wyssane z palca.
No cóż, kiedy ja chodziłem do szkoły termin "prowokacja gliwicka" był zespawany z kampanią wrześniową jak "seven" z "up-em". Myślę, że kolega powinien najpierw opanować podstawy, a potem dopiero tworzyć nowe tematy. Więc jeśli kolega chciałby potwierdzić istnienie postaci Rydza Śmigłego albo sprawdzić czy istotnie doszło do bitwy nad Bzurą to może wczesniej kolega trochę się doedukuje, a widzę, że dużo czytania przed kolegą.

Piter35

Post autor: Piter35 » wt mar 25, 2008 8:04 pm

No cóż , widać że dosyć dawno temu do szkoły chodziłeś bo teraz lekcja historii wygląda tak.
Nauczyciel: Rozpakujcie się , a ja zaraz wracam
nauczyciel wraca po 35 min
- No nie ma sensu prowadzić już lekcji bo czasu mało.

Po za tym jeśli jesteś tak mądry, to czemu skierowałeś swoją uwagę do takiej osoby jak ja i zniżyłeś się do mojego poziomu.

Z postem o Gliwicach rzeczywiście dałem ciała, ale się do tego przyznaję, a ty oceniłeś mnie po jednym poście, ustaliłeś mój poziom wiedzy i i jak bym się postarał to bym mógł odebrać to jako obrazę

P.S Tak więc oficjalnie przepraszam za posta o Gliwicach i za to że przed chwilą wyjechałem po za temat.



W dwóch sprawach masz rację - dosyć dawno temu chodziłem do szkoły i w temacie Gliwic nie popisałeś się.
Nie oceniłem Cię natomiast po jednym poscie, od jakiegoś czasu kasuję mnóstwo bredni Twojego autorstwa, a wkrótce zacznę usuwać impertynencje - więc zastanów się zanim odpowiesz, tu nie będzie dyskusji. Pisałeś, że interesujesz się historią odkąd pamiętasz, może oprócz interesowania się zacznij jeszcze coś czytać. Nie obwiniaj za swoją niewiedzę nauczyciela, jeżeli wychodzi na pół godziny to masz mnóstwo czasu na książki.
Mamy na forum wielu młodych użytkowników dysponujących sporą wiedzą, dołącz do nich, a znajdziesz chętnych do dyskusji, ale bez czytania nic z tego nie będzie.
pozdrawiam
Jagmin

Czesław

Post autor: Czesław » czw kwie 17, 2008 7:22 am

Jeśli chodzi o dokładny czas niemieckiej agresji, to w SHII nie wolno atakować polskich jednostek przed 4.45.
Jeśli chodzi o Wieluń, był to pierwszy atak na cywilów w II WŚ. Westerplatte - I-szy atak na regularne jednostki wojskowe. Co się działo pod Mokrą - nie wiem.
W dwóch sprawach masz rację - dosyć dawno temu chodziłem do szkoły i w temacie Gliwic nie popisałeś się.
Nie oceniłem Cię natomiast po jednym poscie, od jakiegoś czasu kasuję mnóstwo bredni Twojego autorstwa, a wkrótce zacznę usuwać impertynencje - więc zastanów się zanim odpowiesz, tu nie będzie dyskusji. Pisałeś, że interesujesz się historią odkąd pamiętasz, może oprócz interesowania się zacznij jeszcze coś czytać. Nie obwiniaj za swoją niewiedzę nauczyciela, jeżeli wychodzi na pół godziny to masz mnóstwo czasu na książki.
Mamy na forum wielu młodych użytkowników dysponujących sporą wiedzą, dołącz do nich, a znajdziesz chętnych do dyskusji, ale bez czytania nic z tego nie będzie.
pozdrawiam
Jagmin
Panie Jagmin, rozumiem że broni pan nauczyciela, ale to chyba również jemu powinno zależeć na tym by młodzież nie była ciemna i głupia. Ale tak najlepiej żeby Polacy zapomnieli o swojej historii, zgodzili się na wspólny podręcznik do historii z Niemcami, Rosjanami i Bóg wie jeszcze z kim. Po za tym nauczyciel powinien doradzić co może przeczytać uczeń. Panie Jagmin - niech pan sobie przeczyta podręcznik dla III gimnazjalnej. To jest normalna porażka. Przepraszam że schodzę z tematu, ale jeżeli jest to forum tylko dla ludzi z tytułem magistra czy inszego docenta to dziękuję bardzo. Jeżeli drogi Jagminie boisz się treści politycznych to powiedz wprost, taka prawda gazociąg po dnie Bałtyku drugi pakt Ribentrop - Mołotow.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » czw kwie 17, 2008 9:51 am

Czesław pisze: Panie Jagmin, rozumiem że broni pan nauczyciela, ale to chyba również jemu powinno zależeć na tym by młodzież nie była ciemna i głupia. Ale tak najlepiej żeby Polacy zapomnieli o swojej historii, zgodzili się na wspólny podręcznik do historii z Niemcami, Rosjanami i Bóg wie jeszcze z kim. Po za tym nauczyciel powinien doradzić co może przeczytać uczeń. Panie Jagmin - niech pan sobie przeczyta podręcznik dla III gimnazjalnej. To jest normalna porażka. Przepraszam że schodzę z tematu, ale jeżeli jest to forum tylko dla ludzi z tytułem magistra czy inszego docenta to dziękuję bardzo. Jeżeli drogi Jagminie boisz się treści politycznych to powiedz wprost, taka prawda gazociąg po dnie Bałtyku drugi pakt Ribentrop - Mołotow.

Pisałem już w innym wątką, ale dopiszę i w tym. Dyskusja winna toczyć się w temacie, tłumaczenia kto czego nie wie i czy to wina podręcznika czy nauczyciela nikogo nie interesują. Poza tym, wiedza przynajmniej niektórych naszych użytkowników sięga daleko poza podręcznik do III klasy gimnazjum, chciałbym aby pozostali dołączyli do tej czołówki. Zakończmy ten jałowy spór odbiegający od sedna wątku. Jeżeli ktoś chce rozmawiać o moim postępowaniu na forum - zaprawszam na PW ewentualnie proszę przekazać swoje uwagi adminowi. Powtarzam jeszcze raz, na forum dyskutujemy o Kampanii Wrześniowej i proszę tego rygoru przestrzegać.
Jeszcze jedno, przyjmujemy, iż bez względu na wiek, zaszczyty i pochodzenie mówimy (czy raczej piszemy) do siebie na "ty", więc proszę sobie "pana" darować.
pozdrawiam
Jagmin

Czesław

Post autor: Czesław » czw kwie 17, 2008 5:14 pm

Historia magistra vitae i Historia lubi się powtarzać.

ODPOWIEDZ