Gra POLSKA 1939

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
ODPOWIEDZ
bartek_b

Gra POLSKA 1939

Post autor: bartek_b » czw gru 10, 2009 2:24 pm

Dzisiaj, 12:27

Z przyjemnością pragnę poinformować o ukazaniu sie nowej gry POLSKA 1939. Od dnia dzisiejszego gra jest rozsyłana do zainteresowanych osób. Szczegóły na forum http://www.taktykaistrategia.pl

Gra wydana została w nowym systemie oznaczonym "K-2" (Kampanie II WŚ).

Na mapie o rozmiarach 95 x 115 cm udało się zmieścić prawie całą Polskę w granicach przedwojennych (brakuje małego pasa na zachód od Poznania). System K-2 to nowość, dotychczas wydawane gry obejmowały szczebel operacyjny (WB-95) lub taktyczno-operacyjny(B-35, W-39), przez co możliwości rozegrania "pełnej" kampanii były siłą rzeczy ograniczone (próby łączenia kilku map do Września owocowały tworami o rozmiarach stołu pingpongowego - a była to połowa frontu).

K-2 jest systemem znacznie prostszym od Arden (WB-95) czy gier w systemie B-35 (Falaise 1944, Warszawa 1944, Kaniów 1943).

Podstawą jest mapa podzielona nie na heksy (takie sześciokątne) ale na obszary będące wielokątami odpowiadającymi mniejwięcej swoim rozmiarem powiatom. Skala jednostek to dywizja/brygada, niekiedy wydzielone jednostki rozmiarów pułku (niestety, obsada Westerplatte się nie załapała). Skala czasowa - jeden etap = jeden dzień. Lotnictwo - umownie pogrupowane w zbiorcze jednostki bombowe i szturmowe.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Gra POLSKA 1939

Post autor: Horus » pn gru 14, 2009 7:23 pm

Już ją widziałeś? Powiedz czy jest w pewnym stopniu podobna do Dragonowskiej "Flandrii 1940". Podejrzewam że tak. Redaktor Naczelny jest do tego zdolny 8) . Podział na "mniej więcej" powiaty nic nie zmienia. Patrząc na mapę wydaje się że heksów byłoby mniej więcej tyle samo co powiatów. I tak kupię.

bartek_b

Re: Gra POLSKA 1939

Post autor: bartek_b » wt gru 15, 2009 11:47 am

NIe: "czy widziałem" ale "testowałem" :D

Drogi Darq, nie ma ŻADNYCH podobieństw i odniesień do FLANDRII.

Uwagę o rzeczonych "zdolnościach" redaktora naczelnego skomentuję następująco - współpracuję z Wojtkiem ponad 15 lat i jest to jeden z najuczciwszych ludzi jakich w życiu spotkałem. Nie wiem, na czym opierasz swoje twierdzenie, ale proste porównanie FLANDII i POLSKI powinno zweryfikować Twój pogląd na sprawę :D

Pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Gra POLSKA 1939

Post autor: Horus » wt gru 15, 2009 4:10 pm

Jeżeli tak, to najmocniej pana W.Z przepraszam. Trochę się nasłuchałem o rzekomo nie do końca właściwym przywłaszczeniu "Bzury 1939". Oczywiście zdania nie mam, bo świadkiem nie byłem. A gra działa sprawnie? Chodzi mi czy nie ma znacznej ilości wyjątków od zasad i odnośników do wyjątków anulujących te wyjątki :P :P :P A jak nowy system to pewnie inne kampanie się szykują? Tu się pytam bo z powodu natłoku zajęć, stroni TiS nie odwiedzam od jakiegoś czasu.

bartek_b

Re: Gra POLSKA 1939

Post autor: bartek_b » śr gru 16, 2009 9:13 am

Chodzi bez zacięć. Cała instrukcja to z przykładami 6 stron, więc nie zmęczysz się czytając :D

A kampanie różne będą, bardzo różne, Francja 1940 też :mrgreen:

ODPOWIEDZ