Gry o kampanii wrześniowej

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
ODPOWIEDZ
Czesław

Post autor: Czesław » pn lip 14, 2008 7:32 pm

Polecam Silent Hunter 3 ( z dodatkiem GWX 2.1 lub 2.0 ) oraz Silent Hunter 2 - w dwójce atakujemy polskie niszczyciele idące do Anglii ( pierwsze godziny czy wręcz minuty wojny) natomiast w 3 możemy udać się naszym U-bootem na Hel lub do Gdyni. Co prawda liczba polskich jednostek jest przesadzona (naliczyłem ze 10 niszczycieli takich jak Wicher :?: ) ale mimo wszystko polecam.

Marcex

Post autor: Marcex » wt lip 15, 2008 5:03 pm

Piter35 pisze:Polacy w tej grze to jak czeczeńscy terroryści wyglądają
Nie zgodzę się z tym. Może ubrania są faktycznie trochę podobne, ale według mnie rysy twarzy są jak najbardziej polskie. Poza tym w robieniu gry pomagał sierżant Stan Markut.
Zaraz dam parę screenów.

Marcex

Post autor: Marcex » wt lip 15, 2008 5:45 pm

Oto screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

granatowy

Post autor: granatowy » wt lip 15, 2008 10:48 pm

Z gier o kampanii wrześniowej pamiętam "Piotrków 1939" stara strategia turowa chyba z 98r w Panzer General na dwie osoby można było też pograć polakami, ale polskie jednostki nie były tam wyodrębnione graficznie.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » śr lip 16, 2008 10:27 am

Ta gra, to jezeli sie nie myle, to typowa gra planszowa w pierwotnej wersji systemu B-35, przeniesiona na "monitor". Slyszalem o niej ale nie spotkalem.

granatowy

Post autor: granatowy » śr lip 16, 2008 10:54 pm

Dołożyli ją do jakiegoś czasopisma w 98, bodaj "Gambler", nie pamiętam. Historia równie odległa co Kampania Wrześniowa :D jednym słowem moje młode lata :D

Marcex

Post autor: Marcex » sob lip 26, 2008 2:38 pm

MatriX pisze:Na GSM ( Sony Ericsson ) są Blitzkreig 2 oraz Panzer General.Ciekawostką jest to że można grać prze BT ( Bluetooth) w Panzer General czyli w MultiPlayer ;)
PG nie jest o KW, tylko o wyzwoleniu Polski

granatowy

Post autor: granatowy » sob lip 26, 2008 3:42 pm

Nie grałem w Panzer General 2 ale w pierwszej części jest Kampania Wrześniowa. Składa się bodaj z dwóch pierwszych misji. Nożna grać niemiaszkami na single lub we dwie osoby Polska vs. Niemcy

Marcex

Post autor: Marcex » sob lip 26, 2008 9:00 pm

granatowy pisze:Nie grałem w Panzer General 2 ale w pierwszej części jest Kampania Wrześniowa. Składa się bodaj z dwóch pierwszych misji. Nożna grać niemiaszkami na single lub we dwie osoby Polska vs. Niemcy
nieprawda ja mam PG na komórce i nie ma tam KW

MatriX

Post autor: MatriX » ndz lip 27, 2008 7:58 pm

Marcex pisze:
granatowy pisze:Nie grałem w Panzer General 2 ale w pierwszej części jest Kampania Wrześniowa. Składa się bodaj z dwóch pierwszych misji. Nożna grać niemiaszkami na single lub we dwie osoby Polska vs. Niemcy
nieprawda ja mam PG na komórce i nie ma tam KW

Jeż mam PG na komórce, i mam Francję( Alianci), Rosję oraz Niemcy. O KW lub o Polsce nie ma Ani słowa 8)

ODPOWIEDZ