Planszowe gry strategiczne

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Dragon1

Planszowe gry strategiczne

Post autor: Dragon1 » czw sty 10, 2008 2:14 am

Czy ktoś gra w gry planszowe o wrześniu??? Takie jak: "Piotrków", "Suwalszczyzna" czy "Śląsk". Czy ktoś z okolic Legnicy, Jawora czy Złotoryi grywa w coś takiego???

invictus

Post autor: invictus » czw sty 10, 2008 11:55 pm

Widziałem to kilka razy w sklepie. Jakie są zasady tych gier, napisz coś więcej o nich jeśli możesz jakoś zachęcić. Bo na pudełkach nie ma żadnych konkretów. Do czego to można porównać z takich popularnych gier planszowych???

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » pt sty 11, 2008 12:47 pm

Nigdy nie grałem w podobne gry, ale kiedyś kupiłem jedną z ciekawości (za jakieś 5zł, bo miała uszkodzone pudełko). Odnoszę wrażenie, że trudno odnieść to do innych gier planszowych, a bardziej do strategii komputerowych (np Panzer General, w którego też nie grałem, więc może dlatego wydają mi się podobne), tyle, że zamiast komputera trzeba samodzielnie przeliczyć uproszczony alogorytm (bardzo uproszczony). Jeżeli trzeba koniecznie szukać podobieństwa do gry planszowej to zaryzykowałbym "Manewry Morskie", albo "Bitwa na morzu wiatrów" - nie wiem czy ktoś zna te tytuły, bo moje dzieciństwo sięga chyba bardziej zamierzchłych czasów niż w przypadku innych użytkowników forum.

Dragon1

Post autor: Dragon1 » pt sty 11, 2008 8:33 pm

Zgadzam się z generałem, trudno to porównać do innych gier planszowych. "Piotrków 1939", który posiadam jest grą bardzo rozbudowaną. Sama instrukcja liczy ponad 20 stron A4. Żetonów o rozmiarze ok. 1,5 cm na 1,5 cm jest ze 300 albo i więcej. Plansza do gry ma wymiary 90 na 60 cm. Zasady gry są opracowane w taki sposób aby jak najwierniej odzwierciedlać realia pola walki i wpływ terenu na wynik starcia. Podczas gry często trzeba zaglądać do instrukcji. Gra przeznaczona dla zapalonych i wytrwałych strategów mających sporo wolnego czasu. Poza algorytmami i tabelami służącymi do rozstrzygania wyniku walki ma tu jeszcze wpływ wynik rzutu kostką. Jednostki występujące w grze odzwierciedlają stan i stosunek sił między Polską a Niemcami na tym teatrze działań. Podczas ostatniej rozgrywki na 4 osoby samo rozstawienie jednostek zajęło nam prawie godzinę. Grę kupiłem ze względu na tematykę, którą jestem żywo zainteresowany. Czas potrzebny do rozegrania batalii do końca jest po prostu zabójczy. Poza tym nie daj Boże aby któryś z graczy potrącił planszę podczas gry. Trzeba przyznać, że w opisywanej grze naprawdę ważny jest sposób gry i przyjęta taktyka, sama kostka i przewaga niemiecka nie gwarantują jeszcze zwycięstwa.
Tak na marginesie, aktualnie jestem w trakcie przenoszenia tej gry na ekran komputera. Będzie dokładnie tak samo tylko żetony nie będą się rozsypywały i w każdej chwili będzie można zapisać stan rozgrywki co jest niezaprzeczalną zaletą.

invictus

Post autor: invictus » pt sty 11, 2008 9:05 pm

Super jeśli przenosisz ją na komputer. Daj znać kiedy będziesz gotowy i gramy! :D

Dragon1

Post autor: Dragon1 » pt sty 11, 2008 11:08 pm

Owszem, byłoby super zagrać w coś takiego przez sieć ale nie mam takich możliwości ani umiejętności. W to co próbuję zrobić można będzie zagrać przeciwko sobie ale niestety na jednym kompie.

invictus

Post autor: invictus » pt sty 11, 2008 11:54 pm

Do Jawora mam tylko 600km jakoś się zgadamy :D

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » sob sty 12, 2008 4:23 pm

Właśnie pomoże mi ktoś zrozumieć ta grę Piotrków 1939 bo ja sie trochę w niej gubię moje gg to 2125447 niech napisze i mi pomoże

Dragon1

Właśnie pomoże mi ktoś zrozumieć ta grę Piotrków 1939 bo ja

Post autor: Dragon1 » sob sty 12, 2008 8:52 pm

Przyślij do mnie maila z pytaniami albo zadawaj je na forum to może co nieco pomogę :wink:

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pt lut 15, 2008 12:29 pm

Seria "Wrzesien 1939" jest swietna. Niestety od dawna nie mam z kim grac.

ODPOWIEDZ