Planszowe gry strategiczne

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Dragon1

Post autor: Dragon1 » ndz mar 02, 2008 9:44 pm

Co do gier o 1939 to na poważnie znam gościa, który przymierzał się do zlecenia napisania edytora do tworzenia gier planszowych na komputer z możliwością grania przez sieć. Z rozmowy z nim wynikało, że miał to być ambitny projekt i całkiem przyzwoite gry strategiczne. W pierwszym rzędzie (nie będę zaprzeczał, że nie miałem na to wpływu) miała to być kampania wrześniowa ale pomysłodawca obawiał się, że nie będzie popytu na taki towar i nie zwrócą się zainwestowane fundusze. Nie sprecyzował tylko jaka miała być cena takiej giery.

Dragon1

Post autor: Dragon1 » ndz mar 02, 2008 9:54 pm

Co do maskowania to na upartego coś by się wymyśliło (np. ustawianie czystych żetonów, które w miarę rozpoznania czy walki podmieniałoby się na właściwe) ale to znowu konieczność osobistych notatek i zaufania do rywala. Co do kostki i zaufania to podobnie jak Ty uważam, że marna jest satysfakcja z "oszukanego" zwycięstwa i na pewno bym tego nie robił ale czy wszyscy będą tacy uczciwi? Gra w "otwarte karty" zapewne ułatwia przeciwnikowi taktykę ale w 100% eliminuje machinacje.

invictus

Post autor: invictus » ndz mar 02, 2008 10:51 pm

Dragon1 pisze:Co do kostki to zwykła, standardowa z 1 - 6 oczkami. Ale jak rozwiązać problem żeby komunikując się np. przez GG kostka była widoczna jednocześnie dla obu graczy?
Wiec jest jedna kostka z polami od 1 do 6. Rzuty będą widoczne na stronie internatowej, ja rzucam ty odświeżasz i widzisz mój wynik i tak na zmianę.

qrak

Post autor: qrak » pn mar 03, 2008 2:28 am

Pluton niebyl taki zly.
Był za*******! Chyba jedyny system który tak dobrze oddawał sens "wrzesnia" - gracz po stronie niemieckiej, jak by nie patrzył w artylerii miał przewagę. Ale jednak za wiele liczenia . Trza komputra...

Ostrzeżenie! :ost: - słownictwo. Admin

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn mar 03, 2008 4:29 pm

W Plutonie 7TP ladnie kosily panzery, a i piechota nasza dobrze sobie radzila z czolgami w terenie zabudowanym. No i graficznie- piekna, na glowe bije Sqad leadera. Przydalby sie ciag dalszy.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw mar 20, 2008 8:03 pm

Wprawdzie nie jest to zwiazane bezposrednio z jakakolwiek gra, ale moze komus sie przyda np. do zobrazowania jakiejkolwiek sytuacji taktycznej-http://www.juniorgeneral.org//ww2.htm

krzy65siek

Post autor: krzy65siek » ndz cze 15, 2008 4:22 pm

Gdybyście nie chcieli wymyślać czegoś co jest wymyślone to jest coś takiego jak Cyberboard służąca do przenoszenia planszówek na ekran monitora i pozwalająca na granie za pomocą email.

Cyberboard to taka podstawa do grania, trzeba do niej opracować tzw. Gameboxy czyli wlaściwe gry. Bawiłem się tym troszkę i opracowałem Mławę 1939, ale ostrzegam plik jest spory.

Cyberboard:
http://cyberboard.brainiac.com/

Mława 1939
http://www.sendspace.com/file/hrlpwt
Tylko uwaga - plik jest duży (20 MB), bo plansza opracowana jest w Photoshopie.

Dodatkowo nowa wersja tabelek wyliczających straty w walce: http://www.sendspace.com/file/9zlzgf

Pozdrawiam
Krzysiek

Przemo

Post autor: Przemo » pt cze 20, 2008 10:07 am

nie dało by rady umieścić tej gry na polskiej stronie sendspace

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » wt sie 26, 2008 7:38 pm

Czy ma juz ktos nowe wydanie "Mlawa 1939"? Jest to calkiem nowe opracowanie, czy identyczne z wydanym w "Taktyce i Strategi"?

Piskor

Post autor: Piskor » czw sie 28, 2008 8:12 am

Grę "Mława 1939" dorwałem zaledwie kilka dni temu. Z tego co się orientuję są to połączone w jedną całość mapy od "Mławy" Dragona i mapy z jednej z gazet TiS-u ( numeru nie pamiętam ). Co do zasad to zmieniła się sprawa lotnictwa niemieckiego. Jest ono teraz znacznie silniejsze. Na dowództwach pojawiła się cech "zasięg dowodzenia". Oprawa graficzna kawalerii i piechoty prezentuję się bardzo ładnie. Tabele walki zostały znacznie uproszczone, co znacznie przyspiesza proces rozstrzygania walk. Pojawiła się również nowa tabela dotycząca ostrzału artyleryjskiego.
Moim zdaniem gra wygląda lepiej niż poprzednie z tej serii ( np. "Piotrków" czy "Śląsk" ) i jest warta swojej ceny.

ODPOWIEDZ