Mauser

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Przemo

Mauser

Post autor: Przemo » ndz maja 25, 2008 2:19 pm

Gdzie mógłbym kupić replikę polskiego Mausera wz. 1929 oraz łuski do niego

qrak

Post autor: qrak » ndz maja 25, 2008 2:44 pm

A czepnę się z zasady ;) Wz. 29 a nie 1929.

Można sobie złożyć replikę samemu. I to w pełni legalną. Daj na PW maila do siebie to podrzucę namiary.

Przemo

Post autor: Przemo » wt maja 27, 2008 12:02 pm

a czy nie ma sklepu gdzie je sprzedają

qrak

Post autor: qrak » wt maja 27, 2008 5:20 pm

Może na zachodzie. Ale wątpię abyś tam wz.29 nabył.

MatriX

Post autor: MatriX » śr maja 28, 2008 6:54 pm

o..to też mi na PW zapodaj ;) namiary jak złozyc Mausera wz.29 dobra?

gonczor

Post autor: gonczor » pt maja 30, 2008 4:44 pm

Moze od razu to publicznie wrzucić? Byłoby łatwiej. Jeśli chodzi o osoby, ktore nie muszą mieć bardzo dokładnych replik ,jeśli chodzi o odwzorowanie (np. na asg, gdzie nikt nie zwróci uwagi na niemieckiego mauswera do polskiego munduru) to zapraszam tutaj http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_241_223 Jedyna znana mi polska strona z takim asortymentem

qrak

Post autor: qrak » pt maja 30, 2008 5:25 pm

Laik nie zwróci uwagi. Kogoś kto się zna będzie raziło...

Kamil Kania

Post autor: Kamil Kania » wt cze 03, 2008 6:46 pm

http://www.mauser98k.internetdsl.pl/mod98a.html - strona o mauserze kar.98 . Jest tam opis złożenia i rozłożenia konstrukcji po polsku.

gonczor

Post autor: gonczor » wt cze 03, 2008 10:02 pm

qrak pisze:Laik nie zwróci uwagi. Kogoś kto się zna będzie raziło...
Na pewno na rekonstrukcji. Tutaj nie ośmieliłbym się sprzeciwić. jendak w tym, czym ja bardziej siedzę te różnice są tak znikome, że absolutnie nikt nie zwróci uwagi. Nawet nagrodzony brawami zosdtanie sam pomysł zrobienia się na polskiego woja z tego okresu. Ale jeszcze raz powtarzam, nie wyszedłbym z tym na rekonstrukcję

Przemo

Post autor: Przemo » czw cze 05, 2008 3:04 pm

A czy jest jakaś "zasadnicza" różnica między wz. 98 a wz. 29

ODPOWIEDZ