Modele czołgów z kampanii wrześniowej w sk. 1/35 .

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn mar 23, 2009 4:28 pm

Do gier takie duże modele? Nieekonomiczne.

:ost: Panowie! To nie czat tylko forum. Jak macie ochotę pogadać to macie GG lub wyślijcie prywatną wiadomość.
Admin

W takim razie że admina nie drażnić może uzupełnię post. Słyszałeś o "Mein Panzer"? System pozwalający rozegrać praktycznie każdą bitwę od IX 1939 do współczesności. Modele i figurki malutkie 1:285, lecz bardzo dokładnie (jak na tą skalę) odwzorowane. Pierwszy sklep o którym pomyślałem gdzie można kupić modele i akcesoria- http://www.rebel.pl/category.php/1,377/Mein-Panzer.html Więc jeżeli modele mają służyć tylko do gry, to polecam.

n_b

Post autor: n_b » czw mar 26, 2009 10:29 am

No tak - Mein Panzer w skali 1/285 to fajna zabawa, ale jednak w skali micro. Ja chciałbym mieć jeszcze alternatywę w postaci skali 1:72 - jak mi się już małe cudeńka "przejedzą".

Wilk

Post autor: Wilk » sob maja 02, 2009 6:44 pm

Masz tylko świadomość, jak niewielkie będą to bitwy (bo planszy na połowę pokoju nie walniesz a i chętnych trudniej znalezć do gry będzie) . Spraw sobie mein panzera (ja też będe zaczynał polish army). Tu jest stronka z wszystkim przedmiotami + mają extra forum gdzie ich pytać możesz o wszystko, jest tam już chyba 1 czy 2 tematy odnośnie 39' więc zachęcam (jak z Wawy jesteś to razem się uczyć możemy - mam już troszkę Japońców i Niemców/ z dodatkiem Włochów ). http://wargamer.pl/index.php?catId=70

Edit: Jak by co to pytaj na pw Sosny - Sosna na wszystko odpowie :P

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » sob maja 02, 2009 8:35 pm

Wilku, wiesz może gdzie można kupić grę "Orzeł Morski"? Zawsze trafiam tylko na opis gry i informacje "już do nabycia". Jednak kupić nie ma gdzie.
A fajnie byłoby rozegrać jakąś bitwę na Zatoce Gdańskiej z Kriegsmarine.

Wilk

Post autor: Wilk » ndz maja 03, 2009 11:41 am

Hmmm, a podasz coś więcej na temat tej gry (bo nazwa niewiele mi mówi - to raczej planszówka ? ). Podaj kategorię, producenta to poszukam.

Na obecną chwilę mogę ci poradzić abyś pogadał z ludzmi ze sklepu do którego podałem linka. To są zapaleńcy , handlują calą paletą różnych gier dotyczących historii więc najlepiej z nimi gadać.

n_b

Post autor: n_b » ndz maja 03, 2009 3:05 pm

Wilk pisze:Masz tylko świadomość, jak niewielkie będą to bitwy (bo planszy na połowę pokoju nie walniesz a i chętnych trudniej znalezć do gry będzie) . Spraw sobie mein panzera (ja też będe zaczynał polish army). Tu jest stronka z wszystkim przedmiotami + mają extra forum gdzie ich pytać możesz o wszystko, jest tam już chyba 1 czy 2 tematy odnośnie 39' więc zachęcam (jak z Wawy jesteś to razem się uczyć możemy - mam już troszkę Japońców i Niemców/ z dodatkiem Włochów ). http://wargamer.pl/index.php?catId=70

Edit: Jak by co to pytaj na pw Sosny - Sosna na wszystko odpowie :P
O MP wiem, ale to jest skala 1:285 (straszne maluchy) i zapewne część mojego zainteresowania tematem skupi się na tej grze, ale nadal obstaję przy skali 1:72 i część swojej armii będę wykonywał w tej skali - będą to zapewne wojska ZSRR na rok 1939 (na początek).
Moim zdaniem skala 1:72 jest o tyle dobra, że można w tej skali kupić zarówno piechotę jak pojazdy pancerne i lotnictwo.

Gebhardt

Re: Modele czołgów z kampanii wrześniowej w sk. 1/35 .

Post autor: Gebhardt » pn gru 21, 2009 9:41 pm

Nie rozumie jaki problem jest z miniaturowymi grami wojennymi w skali 1/72. Jest to chyba najbardziej popularna skala w 'wargaming'u' 2WS chocby dlatego ze od tej skali sie zaczelo. Co do zabawek ktore mnie sie najbardziej podobaja:
TK-Sy najbardziej mi sie podobaja firmy AL-BY ale trudne do zdobycia.
TK3 Gramodels (metalowe)
Oczywiscie obecnie sa jakies polskie plastykowe ale nie probowalem.
7TP etc Mirage Hobby oraz w zywicy Ostmodels
Piechota - Fantassin (metalowe). Zestawy plastykowe ktore widzialem - szkoda pieniedzy. FAA metalowe moga byc od biedy.
Kawaleria - SHQ Miniatures (metalowe)
Artyleria - SHQ miniatures (metalowe), armaty 75mm AL-BY (zywica)
Biedki piechoty wz 33 (zywica + metal) Gramodels
Armatki ppanc wz 33 Mars (zywica) i Gramodels (metal)
Wozy taborowe - Gramodels (metal)
Pojazdy (zywica) Mars
Autobus PF618 (zywica + metal) Gramodels
Sampance (metal) SHQ Models
Taczanki ckm wz 36 dawnej firmy BW Models okazyjnie da sie kupic
Mam nadzieje ze mod wybaczy drobna kryptoreklame, zaniedlugo pokaze sie pewna ilosc polskich tematow w metalu w tej skali robionych na moje zamowienie (Sokoly 1000, lacznosciowcy, pionierzy kawalerii)

Poza tym sugeruje anglojezyczna stronke www.miniatures.de/miniatures-WW2-polish.html mimo ze stara i nie calkiem up to date.

ODPOWIEDZ