"Kresy dawnej Rzeczpospolitej" - mapa

Informacje o nowościach wydawniczych godnych (lub mniej godnych) uwagi, ich recenzje oraz recenzje książek, filmów i artykułów starszych ale wyjątkowo wartościowych.
Regulamin forum
Zasady umieszczania recenzji
Umieszczając nową recenzję proszę o przestrzeganie poniższych zasad:
1. Format tematu: "Tytuł - Autor"
2. W opisie proszę zamieszczać również nazwę wydawnictwa oraz datę wydania.
3. W miarę możliwości proszę umieszczać zdjęcie okładki lub inną ilustrację.

Informacje o nowościach wydawniczych: http://www.1939.pl/ksiazki/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jako
Marszałek
Marszałek
Posty: 293
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:27 pm

"Kresy dawnej Rzeczpospolitej" - mapa

Post autor: Jako » wt kwie 21, 2009 9:28 am

Autor postu: invictus

Dwa arkusze: północny z mapą Rzeczpospolitej w XVII w. oraz południowy z mapą osiedlenia Polaków w 1921 r. Wydanie pierwsze. Warszawa 2006

Kolejna pozycja dla maniaków. Którzy lubią wodzić palcem po mapie podczas lektury. Dla ich informacji istnieje takie fajne wydawnictwo w którym:

Mapa składa się z dwóch arkuszy. Arkusz północny obejmuje teren Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz południową część Kurlandii i Inflant. Zasięg mapy - na północy: Ryga i Wielkie Łuki; na południu Warszawa, Brześć, środkowy bieg Prypeci; na wschodzie: Homel, Mohylew, Orsza, Witebsk; na zachodzie: Warszawa, Szczytno, Frydland, Mierzeja Kurońska, wybrzeże Bałtyku z Kłajpedą i Lipawą. Na odwrocie tego arkusza mapa Rzeczypospolitej w granicach z 1619 r. z podziałem na województwa.

Arkusz południowy obejmuje tereny koronne, w tym ukrainne, ale bez Dzikich Pól, wschodni fragment Górnych Węgier, skrawek Siedmiogrodu i Bukowinę. Zasięg mapy - na północy: Warszawa, Brześć, środkowy i dolny bieg Prypeci; na południu: Debreczyn, Suczawa, Bielce, ujście Jahorlika do Dniestru; na wschodzie: środkowy bieg Dniepru, Kijów, Biała Cerkiew, Humań; na zachodzie: Warszawa, Tarnów, Miszkolc. Na odwrocie tego arkusza mapa rozsiedlenia Polaków wg, Romera z 1921 r.

Obrazek

Można kupić na www.rewasz.com.pl

ODPOWIEDZ