Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
d_sz1

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: d_sz1 » pt lis 27, 2009 10:53 pm

Tak jest, to ten plac i ten budynek a właściwie jego lewa strona; jednak miałem racje.
Teras trzeba ustalić czas, i okoliczności wykonania fotografi bo miejsce juz znamy.

d_sz1

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: d_sz1 » pt lis 27, 2009 11:20 pm

Co do rogatywek to wz. 35 nie miały srebnych wypustek, były one w kolorze jednolitym z denkiem.
Więc zdęcie to zostało zrobione przed 1935 rokiem.
Z tym mundurem qrak to mi dolne kieszenie nie pasują. Ale musze to sprawdzić z fotografiami, które mam w domu. Być może się mylę.
Ważne, że mamy górną cezurę czasową a jest nią rok 35.
A wracając jeszcze do proporca: 11 pułk ułanów miał amarantowy dzielony białym paskiem, a ten na zdęciu jest trójkolorowy.
Czyżby zdęcie było związane z między pułkowymi zawodami jeździeckimi :idea: ?

Jerzy Berłowski

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: Jerzy Berłowski » pt lut 12, 2010 11:46 am

Uważam, że na zdjęciu z powyższego linku jest ten sam budynek koszarowy, który jest pokazany na początku. Wygląda na stare carskie koszary. A więc byłby to Ciechanów. Ale może ten typ budynku był "powielany" również w innych garnizonach ?

Powtarzane tu było, że w tej grupie oficerów są generałowie a nawet prawie sami generałowie. Ja tu nie widzę generałów tylko wyższych oficerów. Kto widzi generała - niech opisze - który to ? i po czym poznaje generała ?

Ponieważ jest w grupie ksiądz kapelan, wyżsi oficerowie w galowych mundurach - może to być n.p. święto pułkowe czy jakaś inna ważna uroczystość lub wizyta dowódcy wysokiego szczebla.

Jerzy Berłowski

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: Jerzy Berłowski » pt lut 12, 2010 12:30 pm

Wstawiam jeszcze dodatkową fotkę z NAC, przedstawiającą uroczyste przekazanie daru dla 11 pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie w 1939 roku, z udziałem Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego.
Co prawda nie widać budynków koszarowych oraz mundury i dystynkcje nie z tego okresu co zdjęcie pokazane na początku.
Ale może dla kk 110 będzie przydatne.

Obrazek

kk110

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: kk110 » pt lut 12, 2010 3:13 pm

Dziękuje wszystkim za informacje i zaangażowanie w ten temat. Wszystko jest już jasne. Miejsce jest ustalone. Czas i okazja uroczystości z czasem się ustali.

Jerzy Berłowski

Re: Pomocy! Gdzie zrobione zdjęcie? Jaki to pułk?

Post autor: Jerzy Berłowski » sob lut 13, 2010 1:48 pm

Znalazłem dziś 2 ciekawe filmiki dokumentalne o 11 p. Ułanów Legionowych w Ciechanowie. Podaję linki:

http://www.youtube.com/watch?v=yGX5dcj0 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=p-MJNtsJSvg&NR=1

Częściowo obrazy są te same.

ODPOWIEDZ