Poszukiwania

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
piotrek123456
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 18, 2018 4:26 pm

Poszukiwania

Post autor: piotrek123456 » ndz mar 18, 2018 4:30 pm

Proszę o pomoc w odnalezieniu żołnierza z kampanii wrześniowej w 1939r., który prawdopodobnie zginął w okolicach Jabłonny pod Warszawą. Kompletnie nie wiem od czego mam zacząć poszukiwania, ponieważ nie znam jednostki, do której był zmobilizowany. Z opowieści wiem, że wstawił się do jednostki w Warszawie dnia 2 września.

ODPOWIEDZ