space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Dzienniki ze Spandau

Kliknij aby powiększyć

Albert Speer
tłum. Lech Czyżewski

ISBN: 978-83-89656-62-9
premiera: 05-05-2010
wymiary: 135x210 mm
oprawa: miękka liczba stron: 546
Wydawnictwo: Magnum

Dzienniki ze Spandau to wspomnienia jednego z najbardziej zaufanych ludzi Hitlera, z którym łączyła go kilkunastoletnia przyjaźń. Powstały podczas pobytu Alberta Speera w więzieniu w Spandau, w którym został osadzony na dwadzieścia lat po procesie norymberskim. Zapiski powstawały w tajemnicy przed władzami więzienia, tak więc oprócz wspomnień z czasów Trzeciej Tzeszy zawiera informacje z codziennego więziennego życia, które pozwalają lepiej poznać samego autora.

Książka Alberta Speera to głęboko poruszający dokument. Musi ją przeczytać każdy, kto interesuje się psychologicznymi motywacjami działalności politycznej, a także problematyką winy i skruchy. Co więcej, jest tak znakomicie napisana, że nie mogłem się od niej oderwać, dopóki nie przeczytałem jej do końca.
Erich Fromm

Albert Speer urodził się w 1905 roku w Mannheim w rodzinie architekta. Studiował architekturę w Karlsruhe, Monachium i Berlinie. W 1931 roku wstąpił do NSDAP i od 1934 roku był osobistym architektem Adolfa Hitlera. Trzy lata później został mianowany generalnym inspektorem rozbudowy Berlina, a w 1942 roku szefem Organizacji Todta oraz ministrem uzbrojenia i produkcji wojennej Trzeciej Rzeszy. W 1946 roku Międzynarodowy Trybunał Norymberski został skazany na dwadzieścia lat pozbawienia wolności za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Karę odbył w więzieniu Spandau. Zmarł w 1981 roku w Londynie.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space